*œświetlica

27 października uczniowie klas szóstych byli na wycieczce w Krakowie w firmie "Armar", gdzie malowali bombki choinkowe. Najczęściej bombki ozdobione różnokolorowym brokatem miały imię właściciela. Pomysły były różne.

Wycieczka klas szóstych - Kraków, Olsztyn 2011 Wycieczka klas szóstych - Kraków, Olsztyn 2011 Wycieczka klas szóstych - Kraków, Olsztyn 2011 Wycieczka klas szóstych - Kraków, Olsztyn 2011

Kolejnym etapem wycieczki było Muzeum Afrykanistyczne w Olkuszu. Mieści ono kolekcję sztuki i malarstwa Czarnej Afryki. Są tu eksponaty związane z kulturą i sztuką Tuaregów - rzeżby w drewnie, metalu i malachicie, broń i instrumenty muzyczne. Jest też biżuteria z kości słoniowej, kolekcja masek oraz wyroby tkackie i wyroby ze skóry plemion żyjących nad Zatoką Gwinejską i w Kotlinie Konga.

W drodze powrotnej zobaczyliśmy ruiny zamku w Rabsztynie. Zamek ten znajdował się na Szlaku Orlich Gniazd. Pogoda i humory dopisały.