* œświetlica

Białe sterczące skały wapienne o niesamowitych kształtach, soczysta zieleń pieknie kontrastująca z jasnymi ostańcami, malowniczo wijący sie Prądnik wśród polnych kwiatów. 2 maja uczniowie klas piątych udali się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Najpierw obejrzeli zamek w Pieskowej Skale i Maczugę Herkulesa. Przewodnik barwnie opowiedział o historii zamku oraz o ochronie przyrody w Dolinie Prądnika.

Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Przyrodnicze, obejrzeli film 3D i obejrzeli ekspozycję: liczne eksponaty geologiczne i paleontologiczne, odciski i odlewy zwierząt jurajskich, zrekonstruowane wnętrze jaskini, makietę Ojcowskiego Parku Narodowego. W kolejnej sali obejrzeli wybrane gatunki ptaków, płazów, gadów i ssaków jakie spotkać można w lasach bukowych.

Kolejną atrakcją wycieczki była wędrówka niebieskim szlakiem, przez Bramę Krakowską na Górę Chełmową oraz zwiedzanie Jaskini Łokietka.