- strona główna
- o szkole
 * pedagog
 * logopeda
 * œwietlica
 * biblioteka
   zobacz nowoœci
- historia
- nasze miasto
- patron szkoły
- grono pedagogiczne
- statut
- system oceniania
- regulamin ocen
   za postawy
- sprawdzian
- szkoła z klasą
- galeria - harmonogram imprez
- plan lekcji
- kalendarz roku
- programy nauczania
- podręczniki
- konspekty
- koła przedmiotowe - Klub Europejski
- szkolna gazeta   "Kleks"
- szkolna gazeta   "Super Joy"
- samorząd
   uczniowski
- klasa sportowa
- absolwenci
- godny patrona
   szkoły

- osiągnięcia uczniów
- wycieczki

Jesteśmy szkołą z klasą


Rok szkolny 2001/2002


Konkursy sportowe
Konkursy matematyczne
Konkursy różne


Konkursy różne

Konkursy międzyszkolne
  • konkurs chemiczny "Pierwiastki i związki chemiczne" zorganizowany przez Uniwersytet Śląski
    Adrian Koperczak kl.VI a - III miejsce
  • międzyszkolny konkurs"Cecyliada"
    Anna Orzoł i Anna Gryma-I miejsce
  • międzyszkolny konkurs "Kolęd i pastorałek"
    Anna Orzoł , Anna Gryma , Agnieszka Grzegorzewska
  • konkurs międzyszkolny "Rozśpiewany Maj"
    Anna Orzoł, Agnieszka Grzegorzewska. -III miejsce i dwa wyróżnienia,
    VIII miejsce i zakwalifikowali się do finału - kl.V a Trzeszczkowska Marieta, Ligenza Ola, Gołda Katarzyna, Piekarska Joanna
  • międzyszkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej
    Paulina Korfanty klasa VI b -VI miejsce
  • miejski Konkurs własnej twórczości poetyckiej "Ja i moje miasto"
    Krzysztof Gaweł uczeń kl. VI d II miejsce
    Joanna Kwapisz Klasa V b II miejsce
    Sonia Niemiec klasa VI c, Anna Orzoł klasa VI a - wyróżnienie
  • Konkursy Miejskie
  • miejski Konkurs na Audycję Radiową: "Sosnowiec miastem przyjaznym dla środowiska naturalnego"
    Wyróżnienie I stopnia Klasa VI b: Agata Hollek, Paulina Korfanty,Katarzyna Łasak
    Klasa VI d: Iwona Wójcik, Joanna Krasińska, Martyna Zawiska,Paweł Rozdziński, Wojciech Załęcki, Mateusz Smętek, Michał Bończak, Krzysztof Gaweł
  • ogólnopolski Konkurs Złoty Kaganek
    IV miejsce - Uczniowie klasy VI b
  • miejski Konkurs Literacki
    Wyróżnienie I stopnia Wojciecha Załęckiego klasa VI d
  • miejski Konkurs Literacki (legenda lub opowiadanie o Sosnowcu)
    Wyróżnienie Agnieszka Szkatulny klasa VI c, Anna Orzoł klasa VIa.
  • miejski Konkurs "Każdy zawód jest powodzeniem, a jego wykonawca wpisany w rozwój i historię miasta"
    Wojtek Załęcki - wyróżnienie.
  • miejski Konkurs Literacki "Legenda lub opowiadanie z punktu widzenia mieszkańca lub przybysza"
    Agnieszka Szkatulny - wyróżnienie


  • Konkursy wojewódzkie
  • wojewódzki Konkurs Młodzi Miłośnicy Przyrody
    Agnieszka Molęda klasa VI d - II miejsce
    Iwona Wójcik VI d - III miejsce
    Magda Ziemkowska - IV miejsce
    Paulina Korfanty klasa VI b VIII miejsce


  • powrót
    Konkursy sportowe

    Zawody międzynarodowe

  • Międzynarodowe zawody pływackie
    Daria Kozina. KL.VI II miejsce stylu grzbietowym i III w stylu klasycznyma
  • Zawody łyżwiarstwa figurowego o puchar Europy
    Katarzyna Słaboń VI b- VI miejsce


  • Międzymiastowe
  • III miejsce w Zawodach minisiatkówce dziewcząt
    - Daria Kozina, Marlena Jacak, Irena Skalik, Anna Orzoł, Ewa Skorek. VI a
  • Mistrzostwo Sosnowca w pływaniu stylem klasycznym 100 metrów
    - Daria Kozina kl.VIa
  • I miejsce w Szkolnym Turnieju Tenisa Stołowego
    - Piotr Działkowski klasa VI b
  • III miejsce w zawodach tenisa stołowego ( rejony )
    - Irena Skalik, Kuba Garbacz, IX miejsce kl.Vc
  • V-ce Mistrzostwo Sosnowca w tenisie stołowym dziewcząt
    - Anna Orzoł, Irena Skalik, Ewa Maj, Ewa Skorek, Olga Gierada,kl.Via ,Agnieszka Herman kl.Vc - IX miejsce
  • Zawody pływackie - Mistrzostwo Sosnowca - II, III drużynowo miejsce : Sonia Niemiec VI c, Daria Kozina Vi a


  • Międzyszkolne
  • II i III miejsce w skoku wzwyż ( międzyszkolne zawody atletyczne )
    -Marlena Jacak
  • I miejsce w Mikołajkowych zawodach pływackich
    - Daria Kozina
  • I miejsce w zawodach Zajączkowych
    - Daria Kozina
  • w zawodach o Puchar Prezydenta miasta Sosnowca
    - Ewa Skorek VI miejsce, VIII miejsce- Ewa Maj
  • V-ce Mistrzostwo Sosnowca
    - Daria Kozina
  • I miejsce w Slalomie Alpejskim o Puchar Prezydenta Sosnowca drużynowo Skład : Milena Możdżeń klasa VI c Paulina Korfanty klasa VI b Irena Skalik klasa VI a
  • Zawody siatkarskie drużyn
    II miejsce Skład: Magda Ziemkowska Karina Stefańczyk Monika Kapcia Międzyszkolne Zawody w siatkówce Mateusz Żelazny, Mateusz Łukowiec kl.V c - III miejsce
  • powrót


    Konkursy matematyczne


    Matematyka nudna ?, trudna ?, mało przydatna ? - chyba nie dla tych uczniów i uczennic naszej szkoły, którzy biorą udział w konkursach matematycznych.
  • Już w listopadzie odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ,, Alfik 2001 ". Wzięło w nim udział 68 uczniów.W tym z klas : III-23 IV- 12 V- 13 VI- 20.
    Na wyróżnienie zasługują uczniowie:
    w kategorii SKOWRONEK : Agnieszka Pertkiewicz - IIIb , Agata Bednarek - IIIb , Agnieszka Ścią=ążko - IIIa , Agata Lizoń - IIIa ,
    w kategorii SZPAK : Kasia Nowak -IVd , Łukasz Suma - IVd , Kinga Rodek - IVa ,
    w kategorii JERZYK : Anna Madej - V b , Joasia Kwapisz - V b , Kamila Kuzia - V a ,
    w kategorii JASKÓŁKA : Agnieszka Molęda -VId , Paulina Korfanty-VIb , Anna Orzoł - VI a.
  • W grudniu uczennice klasy IV, V ,VI wzięły udział w Konkursie Matematycznym ,, 100 zadań na 100-lecie Sosnowca '' ,którego organizatorem była SP nr.27 im. H.Wyspiańskiego.
    Wszystkie przedstawicielki naszej szkoły zostały laureatkami konkursu:
    Anna Kosielska z klasy IVb zajęła III miejsce
    Joanna Kwapisz z klasy V b zajęła II miejsce
    Anna Orzoł z klasy VI a zajęła III miejsce
  • W zorganizowanym przez SP nr 15 im. S.Żeromskiego konkursie "W Krainie Procentów" wzięły udział Anna Orzoł VI a i Magda Ziemkowska VI c.
    Przeszły pomyślnie eliminacje, w których uczestniczyło 28 drużyn sosnowieckich szkół, a w finale ostatecznie zajęły V miejsce.
  • W siedzibie SP 46 im. Jana Kiepury odbył się I etap II Miejskiego Konkursu "Matematyczny slalom klas IV".
    W konkursie brały udział 3-osobowe drużyny z 21 sosnowieckich szkół. Uczestnicy mieli do rozwiązania ( każdy uczeń indywidualnie) po 10 zadań. Do finału zakwalifikowało się 5 drużyn ze szkół SP 6, SP 15, SP 20, SP 40, SP 46. Widowiskowa zabawa II etap odbyła się 22 kwietnia.
    I miejsce - SP 40,
    II miejsce - SP 6,
    III miejsce - SP 46,
    IV miejse - SP15 oraz
    V miejsce - SP 20.
    Reprezentantami naszej szkoły byli :Kasia Nowak, Ania Kosielska, Łukasz Suma.
  • W marcu w szkole po raz 5 zagościł "Kangur" oczywiście matematyczmy.
    W tym Międzynarodowym Konkursie wzięło udział 46 uczniów. W tym z klas III - IV : 23 , V - VI : 23 Wyniki przekażemy w terminie późniejszym.
  • Również w marcu w SP 16 odbył się II Międzyszkolny Turniej Młodych Ekonomistów, w którym wzięło udział 25 szkół. SP 46 reprezentowały uczennice Anna Orzoł i Magda Ziemkowska, które w finale zajęły VI miejsce i otrzymały wyróżnienie.
  • Uczniowie szkoły brali również udział w międzynarodowym konkursie matematycznym "PIKOMAT", który przebiega w czterech etapach . Do etapu I i II przystąpiło 5 uczniów z klas IV, 15 - z klas V i 9- z klas VI. Do III etapu Komisja Konkursowa zakwalifikowała następujących uczniów:
    Łukasz Suma - IV b , Joasia Kwapisz - V b Ania Orzoł - VI a
    Do finału konkursu zaproszono Anię Orzoł , która wygrała trzydniową wycieczkę.
  • W SP 13 odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VI , w którym udział wzięli: Paulina Korfanty VI b Marcin Środa VI c Paulina Korfanty znalazła się w pierwszej dziesiątce i otrzymała wyróżnienie.
  • W Miejskim Konkursie Matematyczno- Przyrodniczym w SP 6 reprezentowały naszą szkołę Joasia Kwapisz i Ania Madej - uczennice klasy V b. Ania Madej zajęła I miejsce Joasia Kwapisz II miejsce
  • Oczekujemy na wyniki Konkursu 100 zadań na 100-lecie Sosnowca, w którym wzięli udział: Kasia Nowak - IVd Ania Madej - Vb Michał Bończak - VId
  • powrót