We wtorek - 5 października 2010r.
klasy VA, VB i VC
były na zajęciach terenowych
w Nadleśnictwie w Siewierzu

Uczniowie podzieleni na grupy uzupełniali karty pracy na ścieżce dydaktycznej w lesie. Z pomocą pana leśnika rozpoznawali gatunki drzew i krzewów występujących w naszych lasach, zdobywali wiedzę o korzyściach płynących z lasów i ich zagrożeniach. W Izbie Edukacji Leśnej uczniowie rozpoznawali gatunki zwierząt leśnych. Usłyszeli odgłosy ssaków i śpiew ptaków. Zapoznali się z owadami - szkodnikami. Poznali też odkrywki gleb bielicowych, brunatnych i czarnoziemów. Po sporej dawce wiedzy przyszedł czas na zajęcia rekreacyjno - sportowe i posiłek. Kiełbaska z grilla była pyszna! Pogoda dopisała. Wszyscy wrócili zadowoleni.