5 października 2011r.
uczniowie klas: Vb i Vc
byli na zajęciach terenowych
w Nadleśnictwie Siewierz'

Uczniowie podzieleni na grupy uzupełniali karty pracy na ścieżce dydaktycznej w lesie. Rozpoznawali gatunki drzew i krzewów występujących w naszych lasach, zdobywali wiedzę o korzyściach płynących z lasów i ich zagrożeniach. W Izbie Edukacji Leśnej uczniowie rozpoznawali gatunki zwierząt leśnych. Usłyszeli odgłosy ssaków i śpiew ptaków. Zapoznali się z owadami - szkodnikami. Po sporej dawce wiedzy przyszedł czas na zajęcia rekreacyjno - sportowe i posiłek.