* œwietlica
   zobacz nowoœci

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH
DO SKOCZOWA

W dniu 25 września 2009 r. odbyła się wycieczka do Skoczowa i Górek Małych. Uczniowie klas IV zawiadamiają, że było super! Udała się nawet pogoda!

Najpierw udaliśmy się do Skoczowa na wzgórze Kaplicówka z krzyżem papieskim. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, podziwialiśmy panoramę Beskidów, po czym udaliśmy się Aleją Jana Pawła II w kierunku centrum i Skoczowskiej Fabryki Kapeluszy.

Wycieczka do Skoczowa 2009 Wycieczka do Skoczowa 2009 Wycieczka do Skoczowa 2009 Wycieczka do Skoczowa 2009

Na miejscu zwiedzaliśmy linię produkcji kapeluszy i podziwialiśmy wyroby eksportowe.

Potem przeszliśmy spacerkiem do rynku, gdzie mogliśmy kupić pamiątki i słodycze.

Wycieczka do Skoczowa 2009 Wycieczka do Skoczowa 2009

Około południa udaliśmy się do Górek Małych do Chlebowej Chaty. Sami wyprodukowaliśmy masło, piliśmy maślankę , robiliśmy biały ser, potem piekliśmy podpłomyki. Na zajęciach właściciel chaty opowiadał ciekawostki z życia dawnej wsi, pokazał stare maszyny rolnicze, opowiadał o miodach, pszczołach i pasiekach oraz ciężkiej pracy rolników.

Było mnóstwo atrakcji. Nawet nie chciało się odjeżdżać. Polecamy tę trasę i zajęcia młodszym koleżankom i kolegom.

Uczniowie klas IV wraz z wychowawczyniami.