- koła zainteresowań

Uroczystość pasowania na ucznia

Dnia 27 października 2010 roku w Szkole Podstawowej Nr 46 im. Jana Kiepury w Sosnowcu odbyło sie uroczystość pasowania na ucznia

Oprócz najmłodszych uczniów i ich rodziców w uroczystości wzięli udział: Pan Dyrektor mgr Andrzej Biernacki, Vicedyrektor mgr Elżbieta Firlej oraz uczniowie samorządu uczniowskiego

Pan Dyrektor serdecznie wszystkich przywitał i złożył pierwszoklasistom najlepsze życzenia.

Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, przygotowanej pod kierunkiem mgr Elżbiety Mazur i mgr Barbary Siwek. Pięknie ubrani uczniowie wykazali się róznymi umiejętnościami, pokazali, że kochają swoją ojczyznę, znają reguły i zasady panujące w szkole, świetnie śpiewają i recytują. Uroczystość nie mogła obejść się bez ślubowania na sztandar szkoły. Uczniowie przyrzekali, że będą pilnie uczyć się, a swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po ślubowaniu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Pan Dyrektor ogromnym ołówkiem dotknął ramienia każdego dziecka, tym samym przyjmując go do grona uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali akt pasowania na ucznia, dyplom i upominki ufundowane przez rodziców.

Po uroczystości wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice, zgodnie z tradycją szkoły udali się przed bydynek szkoły. Uczniowie przy pomocy rodziców zasadzili drzewko.

Po tych licznych atrakcjach w klasie czekał na uczniów słodki poczęstunek.

Uroczystość pasowania na ucznia dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wielu miłych przeżyć i wzruszeń.