* higienistka

- warunki ubezpieczenia

- koła zainteresowań

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2012

"KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ.NIE ŚMIECĘ" - pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja "Sprzątanie świata - Polska", koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację "Sprzątanie Świata - Polska". Hasłem tym, nawiązującym do ludowej wyliczanki, chcemy Was zachęcić do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie - lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek - to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg. W tradycjach indiańskich szacunek oznacza szanowanie duchowych sił przyrody i troskę o wszystkie jej elementy: ziemię, drzewa, zwierzęta, wodę, gwiazdy itd. i my zatroszczmy się w tym roku o zanieczyszczone przez dzikie wysypiska lasy, łąki i tereny otwarte - skorzystają na tym nie tylko ziemia, drzewa czy zwierzęta a może nawet gwiazdy, ale również my - to szansa dla nas na jesienny spacer po czystym lesie.

Podobnie jak w ubiegłych latach nasza szkoła wzięła aktywny udział w akcji. 14 września uczniowie klas I - VI sprzątali najbliższe otoczenie szkoły.