* orlik
 * warunki

Dzień bezpiecznego internetu

ŚWIETLICA SZKOLNA
Konkurs plastyczny dla klas 1-3 "Latem, zimą, zawsze z witaminą".

"Latem, zimą, zawsze z witaminą" - rozstrzygnięcie konkursu.

Tak się bawimy na świetlicy: gramy, budujemy, projektujemy, muzykujemy i tańczymy :)

Wycieczka do Krainy Dinozaurów: animacje prehistorycznych zwierząt przybliżyły nam życie tych wielkich smoków. Mieliśmy też okazję do interaktywnych zabaw. Zwieńczeniem wycieczki było otrzymanie dyplomu Młodszego Paleontologa.

W ramach promocji Szkoły 6 czerwca świetlicę odwiedziła grupa przedszkolaków. Tematem spotkania było zdrowe odżywianie się i higiena spożywania pokarmów. Nasi mali goście odpowiadali na szereg pytań, robili to werbalnie i poza werbalnie, aprobując - klaskali, negując - tupali. Uczennice klas drugich zaprezentowały wiersze i zagadki na temat witamin. Goście rozpoznawali owoce i warzywa po dotyku - w nagrodę otrzymali naklejki. Kolejnym zadaniem było wykonanie kolorowanki z elementami wyklejanki oraz rozwiązanie labiryntu, w celu umilenia czasu towarzyszyły im piosenki o witaminach. Na koniec sympatycznego spotkania goście zwiedzili szkołę.

GRY I ZABAWY NA ŚWIETLICY

Różnorodność gier pozwala nam na relaks po lekcjach, rozwój naszych umiejętności i zainteresowań oraz umożliwia nam zawiązywanie nowych przyjaźni.

REALIZACJA PROGRAMU PROMOCJI ZDROWIA- punkt Warzywa i owoce źródłem witamin

W ramach tego programu świetlica szkolna przygotowała gazetki ścienne i liczne plakaty, przy współpracy z klasami 2a i 2c, wraz z ich wychowawcami paniami- Ewą Szmyłą i Eweliną Janus. Staranne wykonanie prac świadczy o dużym zaangażowaniu uczniów klas najmłodszych w poszukiwaniu informacji o sposobach zdrowego odżywiania się.

2 lutego br. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z panią Martą Stępień, higienistką szkolną,która w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o roli witamin w zachowaniu zdrowia i urody. Źródła witamin zilustrowała obrazkami warzyw i owoców. W podsumowaniu dzieci odgadywały wierszowane zagadki o warzywach i owocach,przygotowane przez wychowawców świetlicowych. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie dzieci i zachęciły je do codziennego spożywania warzyw i owoców.

"Witamy w świetlicy szkolnej!"
Chcemy pokazać jak uczymy się i bawimy jednocześnie. Nieustannie realizujemy swoje pomysły, konstruując roboty i kosmiczne obiekty, przebieramy się w niecodzienne postaci i rozgrywamy partie warcabów.

Systematycznie uczestniczymy w konkursach plastycznych:
- "Postać Św. Mikołaja", zorganizowany przez wychowawców świetlicowych, w którym Nadia Metto (2a) zajęła I miejsce, a Natalia Kopek (2d)- II miejsce, kilka wyróżnień,
- "Jesienny liść", zorganizowany przez SP 29 w Sosnowcu, tutaj Maja Kędziak (1d) zajęła II miejsce, a Natalia Kopek (2d) III miejsce,
- "Ozdoba świąteczna" techniką quilling, zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu, gdzie Anastazja Kwitek (3b) otrzymała wyróżnienie,
- "Najpiękniejsza choinka", zorganizowany przez SP 29,

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Na zajęciach plastycznych wykonujemy prace nowatorskimi technikami, które rozwijają nasze zdolności manualne.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy dużo radości i Do Siego Roku 2016!!!