* œwietlica
   zobacz nowoœci

Uczniowie klas czwartych z wizytą w Muzeum "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej

W dniu 27 X 09 uczniowie klas czwartych SP odwiedzili Muzeum Sztygarka w Dąbrowie Górniczej. Było to drugie spotkanie z cyklu przygotowanego dla uczniów klas od IV-VI związanego z podróżami i etnografią.

W Muzeum z uczniami spotkał się kustosz działu podróży,
pan Grzegorz Kuśpiel. Tematem pokazu multimedialnego będącego relacją jednej z wielu jego podróży były Indie. W niezwykle ciekawy sposób opowiadał o przygotowaniach do wyprawy, o jej najciekawszych momentach i korzyściach jakie ta wyprawa dała ekipie podróżników i Muzeum, którego zbiory wzbogaciły się o cenne przedmioty. W trakcie pokazu kustosz odpowiadał na pytania uczniów, którzy pilnie słuchali, a wielu z nich robiło notatki.

Druga część wizyty w Muzeum to zwiedzanie następujących działów tematycznych: historycznego, archeologicznego, przyrodniczego, etnografii lokalnej oraz etnografii kultur pozaeuropejskich (podróżniczy).

Sztygarka Sztygarka Sztygarka Sztygarka Sztygarka

W listopadzie uczniów czeka przygoda z archeologią. Dziękujemy za wspaniałą lekcję historii i geografii.

Organizator wizyty w Muzeum: Magdalena Piotrowska
Opieka: Małgorzata Wiórkowska, Katarzyna Gwoździk.