* œwietlica
   zobacz nowoœci

Zajęcia w Muzeum "Sztygarka"
w Dąbrowie Górniczej

W dniu 23 XI 09 uczniowie klas Va i VIa odwiedzili Muzeum Sztygarka w Dąbrowie Górniczej. Było to trzecie spotkanie z cyklu przygotowanego dla uczniów klas od IV-VI związanego z podróżami i etnografią.

W Muzeum z uczniami spotkał się kustosz działu podróży,
pan Grzegorz Kuśpiel. Tematem prezentacji multimedialnej będącej relacją jednej z wielu jego podróży była Albania. W bardzo ciekawy sposób opowiadał o tym "kraju kontrastów", o życiu Albańczyków oraz o wyprawach grotołazów. Szczególnie zachwyciły nas widoki "dziewiczych gór Albanii" oraz opowieści o poszukiwaniu jaskiń do których jeszcze żaden człowiek nie wszedł.

Druga część wizyty w Muzeum to zwiedzanie wystaw muzealnych poświeconych: historii osadnictwa w Zagłębiu Dąbrowskim, historii górnictwa, odzyskaniu niepodległości i II wojnie światowej, przyrodzie i geologii, historii fotografii oraz historii policji 1919-2009 w Polsce i w świecie. Mieliśmy okazję wykonać odciski linii papilarnych swoich palców

Sztygarka Sztygarka Sztygarka Sztygarka Sztygarka Sztygarka

Organizator wizyty w Muzeum: Magdalena Piotrowska
Opieka: Małgorzata Polak, Barbara Wybraniec.