- strona główna
- kontakt
- o szkole
 * wizja absolwenta
    SP 46

 * świetlica
 * biblioteka
   zobacz nowości
 * orlik
 * pedagog
 * higienistka
- historia
- nasze miasto
- patron szkoły
- grono pedagogiczne
- Rada Rodziców
 * warunki
    ubezpieczenia

- statut
- sprawdzian
- galeria
- zapisy do klasy pierwszej
- harmonogram imprez
- plan lekcji
- kalendarz roku
   zebrania,
   konsultacje

- programy nauczania
- podręczniki
- konspekty
- koła przedmiotowe
- Klub Europejski
- samorząd
   uczniowski
- absolwenci
- godny patrona
   szkoły

- osiągnięcia uczniów
- wycieczki
- szkolna gazeta   "Kleks"


  WAŻNE LINKI

MEN


CKE


OKE Jaworzno


Portal
edukacyjny


Dzień bezpiecznego internetu


Sosnowiecki klub karate

27 stycznia uczniowie klas szóstych udali się do Teatru Zagłębia na spektakl pt. "Wakacje z duchami".

Uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne pod tytułem "Wakacje z duchami" w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego, którego akcja została przeniesiona do Sosnowca, w okolice Zamku Sieleckiego. Opowieść o wakacjach Paragona, Mandżara i Perełki miała formę muzycznego przedstawienia, toczącego się w rytmach muzyki inspirowanej latami 90. Muzyka, taniec i efekty stroboskopowe budowały atmosferę przedstawienia. Uczniom bardzo podobał się spektakl. Po obejrzeniu wymieniali się wrażeniami, a swoje spostrzeżenia przelali na papier. Oto fragmenty niektórych z nich:

Aktorzy świetnie wczuli się w swoje role. Według mnie najlepiej zagrał Krzysztof Korzeniowski (Paragon), ale Aleksander Blitek (Mandżaro) również był świetny. Scenografia stworzona przez Marikę Wojciechowską była fenomenalna, momentami nawet straszna. Bardzo mnie zaciekawiły drzwi na "zamku", które niepostrzeżenie otwierały się i zamykały [.] Muzyka była dobrze skomponowana i chwilami tworzyła atmosferę grozy[.] Ten spektakl dostarczył mi wielu niezapomnianych wrażeń. Z przyjemnością obejrzę go jeszcze raz. Ponadto z chęcią przeczytam książkę.

Julia Wawro kl. 6a.

Akcja spektaklu przeniesiona została do dzisiejszych czasów, a miejsce akcji do Sosnowca. Opowiada o detektywach: Perełce, Mandżaro i Paragonie, którzy chcą rozwiązać zagadkę Zamku Sieleckiego. Pomaga im koleżanka o pseudonimie Dziewiątka. Scenografia przedstawienia była bardzo ciekawa, bo łączyła w sobie elementy tradycyjne i multimedialne. W spektaklu występowały również momenty muzyczno-taneczne, które bardzo mnie zainteresowały. Najbardziej jednak podobała mi się scenografia, ponieważ przenosiła w miejsca faktycznie istniejące w naszym mieście. Taka reżyseria i nietypowe odniesienie do książki dało spektakl ciekawy i interesujący. Warto na niego pójść [.]

Michał Kosowski kl. 6a