* œświetlica

W piękne majowe dni z początkiem miesiąca klasy szóste pojechały na wycieczkę do Warszawy.

Trzy dni spędzone w stolicy to wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Uczniowie zwiedzili: Centrum Nauki Kopernik, Teatr Wielki "od kulis", Muzeum Powstania Warszawskiego.

Widzieli piękne ogrody przy Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie byli gośćmi w Sejmie na zaproszenie wicemarszałka Jerzego Wenderlicha, gościli w Pałacu Prezydenckim zwiedzając pomieszczenia tego niezwykłego miejsca, w którym pracuje Prezydent i który odwiedzany jest przez niezliczonych gości z całego świata. Przed Pałacem stał samochód Marszałka Piłsudskiego, piękna czarna limuzyna, którą po renowacji można obejrzeć na Krakowskim Przedmieściu.

Spacery po Starówce, tej wspaniałej zabytkowej enklawie dawnej Warszawy to codzienny wieczorny punkt programu, w którym znalazło się również: Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza, pomniki warszawskie poświęcone Powstaniu Warszawskiemu i AK, pomnik Małego Powstańca, Plac Zamkowy.

Stadion Narodowy, to było przeżycie! Uczniowie maszerowali za przewodnikiem trasą piłkarza i podziwiali tę wspaniała, nowoczesną arenę sportową. Zmierzona została również siła głosu naszych szóstoklasistów. Całkiem nieżle (głośno) krzyczeli "GOL!!!".

Odwiedziliśmy Powązki, Aleję Zasłużonych, uczniowie zapalili znicz na grobie Jana Kiepury.

Wyprawa do Warszawy zawierała walory poznawcze z wielu dziedzin życia. Uczniowie byli bardzo zainteresowani, wytrwali i dobrze zorganizowani. Po powrocie napisali bardzo szczegółowe sprawozdania z wyprawy do Warszawy, a ilość faktów, które zapamiętali jest imponujaca.

Organizatorzy wycieczki: Halina Siudyka i Magdalena Piotrowska oraz opiekunowie wyprawy.