* higienistka

- warunki ubezpieczenia

- koła zainteresowań

W dniach od 15 do 17 października odbyła się wycieczka uczniów klasy VI b do Warszawy z cyklu: "Podróże w czasie i przestrzeni ".
Temat wycieczki:" Dzieje oświeceniowej Warszawy, polskiego parlamentaryzmu i losów stolicy w okresie okupacji hitlerowskiej".

Historyczne podróże z dziećmi i młodzieżą Zespołu Szkół Ogólnokształcących organizowane są przez nauczyciela historii wraz z wychowawcami klas, od 2005 r. Organizując wycieczkę zwracamy uwagę na zgodność treści przekazywanych na wycieczce z wymaganiami treści nauczania historii, a program wycieczki dostosowany również do potrzeb, percepcji i możliwości. Uczniowie zapoznają się również z innymi aspektami nauki, odwiedzając od pewnego czasu np: Centrum Nauki Kopernik, które jest dla nich wielką atrakcją. Nowootwarty jeszcze przed Euro Stadion Narodowy wzbudził również dużo emocji. W trakcie wycieczki uczniowie zwiedzili: Trakt Królewski, Starówkę, Grób Nieznanego Żołnierza, byli gośćmi w Sejmie. Teatr Wielki zwiedzali od kulis i mieli rzadką okazję poznać pracę setek ludzi, którzy obok aktorów, śpiewaków operowych przyczyniają się do powodzenia przedstawień Teatru Wielkiego, sceny operowej. Na Powązkach przeszli wzdłuż katakumb, zwiedzając Aleję Zasłużonych. Przy grobie Jana Kiepury zapalili znicz, oddając w ten sposób hołd patronowi swojej szkoły. Zafascynowało ich Muzeum Powstania Warszawskiego, przed zwiedzaniem którego zapoznani zostali z tragicznymi wydarzeniami 63 dni powstania, ze szczególnym uwzględnieniem losu małych harcerzy-powstańców. Uczniowie zwracali uwagę na dorobek kulturowy, architekturę, klimat uliczek i kamienic Starówki. Podziwiali Zamek Królewski. Trudno im było uwierzyć, że dziedzictwo narodowe stolicy trwa, pomimo okrutnego, niszczycielskiego czasu wojny.

Po każdym dniu bardzo intensywnego zwiedzania wracaliśmy na piechotę ze Starego Miasta do Schroniska, aby zobaczyć nowoczesną część Warszawy. Wszelkie trudy zwiedzania i spacerów były przez uczniów dzielnie pokonywane. Niewielu z uczestników miało okazję odwiedzić wcześniej Warszawę i dlatego jako organizatorzy tej wycieczki mamy wielką satysfakcję, że uczniowie zwiedzili tak wiele miejsc i się nimi zachwycili.

Wielką atrakcją wycieczki do Warszawy był udział szóstoklasistów w uroczystości powitania w Palacu Prezydenckim pary książęcej z Monako. Wizyta oficjalna Ich Najjaśniejszych Wysokości Księcia Alberta II i Księżnej Charlene w Polsce rozpoczęła się w środę, a uroczyste powitanie przez prezydenta RP miało miejsce na dziedzińcu Pałacu . Uczniowie byli bardzo blisko tych ważnych wydarzeń, a przechodzący przez dziedziniec Pałacu pan prezydent i dostojny gość, pozdrowili naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i pamiętajcie: warto jechać do Warszawy na taką wycieczkę.