- strona główna
- o szkole
 * pedagog
 * logopeda
 *œświetlica
 * biblioteka
   zobacz nowości
- historia
- nasze miasto
- patron szkoły
- grono pedagogiczne
- statut
- system oceniania
- regulamin ocen
   za postawy
- sprawdzian
- szkoła z klasą
- galeria - harmonogram imprez
- plan lekcji
- kalendarz roku
- programy nauczania
- konspekty
- koła przedmiotowe - Klub Europejski
- szkolna gazeta   "Kleks"
- szkolna gazeta   "Super Joy"
- samorząd
   uczniowski
- klasa sportowa
- absolwenci
- godny patrona
   szkoły

- osiągnięcia uczniów
- wycieczkiJesteśmy szkołą z klasą


20 maja bieżącego roku szkolnego uczniowie klas: IVb i IVc udali się na wycieczkę do Wisły.

Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Trofeów Adama Małysza. Można w nim podziwiać większość nagród zdobytych przez naszego najlepszego skoczka, łącznie z kryształowymi kulami.

Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły

Następnie udaliśmy się do Muzeum Beskidzkiego. Siedzibą muzeum jest budynek dawnej karczmy z 1794 roku. W ekspozycji stałej są podstawowe działy kultury materialnej górali śląskich jak: pasterstwo, tkactwo, obróbka drewna, narzędzia rolnicze. Zobaczyliśmy osobliwości męskiego i kobiecego stroju ludowego oraz najpiękniejsze przykłady sztuki ludowej. Obejrzeliśmy wnętrze dawnej kurnej chaty.

Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły

Na rynku zjedliśmy smaczne lody, a w holu Domu Zdrojowego obejrzeliśmy figurę Adama Małysza wykonaną z białej czekolady. Po zakupieniu oscypków i pamiątek udaliśmy się do Ustronia.

Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły

Wjechaliśmy wyciagiem krzesełkowym na Czantorię, po czym pieszo zeszliśmy dość stromą trasą (na mapie czerwona, nr 1) na dół. Było sporo emocji, gdyż w oddali słychać było nadciągającą burzę. Niektórzy z uczestników pokonywali górskie ścieżki z dużą łatwością, inni się trochę zmęczyli, ale wszyscy bezpiecznie i z uśmiechem zeszli do podnóża góry. Po dniu spędzonym w Wiśle wróciliśmy autokarem do Sosnowca.

Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły Wycieczka klas IVb i IVc do Wisły


powrót