*œświetlica

W piątek,15 kwietnia uczniowie klasy VI b byli na wycieczce we Wrocławiu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Narodowego, w którym mieliśmy okazję podziwiać wiele pięknych obrazów oraz rzeźb. Następnie zobaczyliśmy Panoramę Racławicką. Dzieło zostało namalowane przez Wojciecha Kossaka i Jana Stykę. Gdy przebywaliśmy w środku, czuliśmy się jak na polu bitwy. Otaczało nas zarówno regularne wojsko jak i prości chłopi dotknięci tragedią wojny. Potem dostaliśmy się na Ostrów Tumski, na którym widzieliśmy Katedrę oraz barokowy kościół. Następnym punktem naszej wycieczki było Stare Miasto. Obejrzeliśmy Bibliotekę Ossolińskich oraz Uniwersytet Wrocławski. Przeszliśmy też mostem zakochanych. Do barierek przymocowanych było mnóstwo kłódek z imionami nowożeńców. Na Rynku pożegnaliśmy naszą przewodniczkę i udaliśmy się na obiad. Nasza wycieczka zakończyła się wieczorem. Do domu wróciliśmy zadowoleni.

Autorka: Julia Dorobisz