* œwietlica
   zobacz nowoœci

XX rocznica powstania
Szkoły Podstawowej Nr 46 w Sosnowcu.

Budowę Szkoły Podstawowej Nr 46 rozpoczęto w 1984 roku na obszarze dawnych pól uprawnych, zwanych Łanami. W lutym 1989r. szkoła rozpoczęła swoją działalność dydaktyczno-wychowawczą. W roku szkolnym 1991/1992 placówka korzystała już ze wszystkich pomieszczeń, to znaczy: 32 sal lekcyjnych, 2 sal gimnastycznych, 7 pracowni oraz zaplecza socjalnego.
W lutym 1989r. naukę rozpoczęło 631 uczniów w 22 oddziałach aby w roku szkolnym 1995/1996 osiągnąć apogeum- 1500 uczniów w 56 oddziałach.
27 lutego 1998r. odbyła się doniosła uroczystość, podczas której odczytano akt nadanie Szkole Podstawowej Nr 46 imienia sławnego artysty, śpiewaka, Jana Kiepury. Biskup Adam Śmigielski poświęcił szkolny sztandar
z wizerunkiem "chłopaka z Sosnowca". Przewodniczący Rady Miejskiej- Bogusław Kabała i prezydent miasta- Michał Czarski, odsłonili tablicę pamiątkową. Imprezę uświetniły uczniowskie występy oraz oryginalna scenografia. Od 1 września 1999r. placówka realizuje założenia reformy systemu edukacji i jest 6-letnią szkołą podstawową. Od 1 września 2001r. Szkoła Podstawowa im. Jana Kiepury wchodzi w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7. W 2003r. otrzymaliśmy tytuł "Szkoła z klasą".

Uczniowie postanowili czynnie uczcić rocznicę powstania naszej szkoły biorąc udział w różnych konkursach. Już od października rozpoczęła się rywalizacja uczniów w biegach przełajowych o statuetkę Jana Kiepury, współzawodniczyli ze sobą szkolni poeci, w dwóch konkursach twórczości lirycznej: "Gdybym miał czarodziejskš różdżkę, to w mojej szkole.." oraz "Dziecięce marzenia". Dzięki rywalizacji szkolnych plastyków powstało okolicznościowe logo szkoły, projekty dyplomów, poznaliśmy również plastyczną wizję szkoły za lat dwadzieścia. Odbył się konkurs recytatorski oraz pięknego pisania. W zmaganiach konkursowych uczniowie tworzyli portret patrona szkoły oraz starali się zaśpiewać pieśni z repertuaru Jana Kiepury.

W dniu 27 lutego 2009r. uczniowie klas IV-VI obejrzeli filim z nadania szkole imienia, a uczniowie klas I-III bajkę pt."Śpiąca królewna".

XX-lecie szkoły XX-lecie szkoły XX-lecie szkoły XX-lecie szkoły

Wszyscy uczniowie przypomnieli sobie historię naszej szkoły oglądając prezentację multimedialną. Odbyła sie uroczystość,
na której zaprezentowali się laureaci wymienionych konkursów , prezentując swoje prace plastyczne, utwory muzyczne, poetyckie
i epickie.

XX-lecie szkoły XX-lecie szkoły XX-lecie szkoły XX-lecie szkoły

W konkursie piosenki z repertuaru Jana Kiepury pierwsze miejsce zajęła Paulina Sacha z klasy IIIB.
W konkursie plastycznym "Portret Jana Kiepury" wyróżniono prace: Angeli Warzechy z kl.Ia, Weroniki Znój z kl.IIa oraz Marcina Binkiewicza z kl.IIIc.
Konkurs Literacki "Gdybym miał czarodziejską różdżkę, to w mojej szkole..." wygrała Julia Roch z kl. IIb.
W biegu przełajowym klas I-III o statuetkę Jana Kiepury kolejne miejsca zajęli: Małgorzata Florczyk kl.IIIa, Sebastian Dudała kl.IIIb,
Magdalena Denysiuk kl.II, Robert Masternak kl.II, Karolina Wójcik kl.III
i Patryk Kardynał kl.III.
Konkurs Plastyczny dla 3-osobowych drużyn z klas I-II "Szkoła mój drugi dom" wygrała klasa IIb.

W kategorii klas III-IV dla 3-osobowych drużyn
"Sosnowiec - miasto w którym mieszkam" zarówno konkurs plastyczny jak i konkurs wiedzy o Sosnowcu wygrała klasa IVa.

XX-lecie szkoły

XX-lecie szkoły XX-lecie szkoły

W konkursie wiedzy o Janie Kiepurze zwyciężyła drużyna z klasy VI c w składzie: Alicja Giecewicz, Marlena Gwóźdź, Agata Zawiska.
Finalistki będą reprezentować szkołę w konkursie miejskim.
Kolejnym konkursem był: konkurs plastyczny na okolicznościowe logo
z okazji XX-lecia szkoły. Zwycięzcami tej konkurencji zostali:
Paweł Woźniak kl.Vb, oraz w technice komputerowej:
Krystian Warszawski kl.Vc i Damian Sacha kl.Vb. W konkursie na najciekawszą pracę plastyczną "Szkoła za następne 20 lat" laureatami zostały drużyny z klasy Vb: Damian Sacha, Maciej Gajda i Mateusz Nogaj oraz z klasy Vc: Paulina Wójcik i Justyna Kłosowicz.
Konkurs na projekt okolicznościowego dyplomu z okazji XX-lecia
w technice komputerowej wygrała Karolina Sieruga z klasy VIa.
W konkurs recytatorskim "Ja i świat, który mnie otacza - wybrane utwory Jana Brzechwy" zwycięzcami zostali:

• w kategorii klas czwartych: Adrian Nowak z kl.IVb,
  • w kategorii klas piątych: Małgorzata Styblińska kl.Vb
                                                 i Paulina Wójcik kl.Vc,
  • w kategorii klas szóstych: Adrian Skomiał.

• W konkursie twórczości poetyckiej "Dziecięce marzenia" zwyciężyły: Julia Dorobisz kl.IVb, Małgorzata Styblińska kl.Vb oraz Alicja Giecewicz kl.VIc. Konkurs Pięknego Pisania wygrała Alicja Giecewicz z kl.VIc.
    W Spartakiadzie klas IV- VI o Puchar Patrona Szkoły wygrała klasa Vb.

XX-lecie szkoły XX-lecie szkoły XX-lecie szkoły

Wszycy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.

Uroczystość uatrakcyjniły występy: zespołu wokalnego oraz zespołu tanecznego z klasy IIIb "Gwiazdy".

XX-lecie szkoły

XX-lecie szkoły XX-lecie szkoły XX-lecie szkoły XX-lecie szkoły

Na zakończenie akademii ponownie piosenkę Jana Kiepury zaśpiewała Paulina Sacha, a refren " Brunetki, blondynki ....." śpiewała już cała szkoła.

XX-lecie szkoły XX-lecie szkoły