* higienistka

- warunki

ŻORSKIE CENTRUM KULTURY

Uczniowie klasy IIIA i IIIB ponownie odwiedzili Żorskie Centrum Regionalne. Wzięli udział w programie edukacyjnym "Od paprotki do węgielka". Dzieci dowiedziały się o trudnej pracy górników. W czasie zajęć uczniowie śpiewali śląskie piosenki, chłopcy zostali pasowani na górnika, wozili wózek z węglem, a dziewczynki przygotowały dla wszystkich pyszny chleb ze smalcem.

Wszystkie dzieci otrzymały czasopismo "Bajtel" jako podsumowanie zdobytej na lekcji wiedzy. Zawarte w nim elementy gwarowe umożliwiły osobom nie znającym gwary poznanie jej i wyrabiają postawę tolerancji wobec innego sposobu mówienia. Gazetka przeplatana jest licznymi zabawami, rebusami, krzyżówkami, wierszami, legendami oraz rysunkami do pokolorowania.

Żory 2012 Żory 2012 Żory 2012 Żory 2012 Żory 2012 Żory 2012 Żory 2012 Żory 2012 Żory 2012 Żory 2012 Żory 2012 Żory 2012