* higienistka

- warunki

WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO ŻORSKIEGO CENTRUM EDUKACJI REGIONALNEJ

W dniu 11.10.2013 r. uczniowie klasy II A, II B i II C odwiedzili Żorskie Centrum Regionalne i wzięli udział w lekcji regionalizmu "Kiszenie kapusty". Dzieci poznały etapy kiszenia kapusty oraz zwyczaje związane z kiszeniem kapusty. Miały okazję osobiście wziąć udział w szatkowaniu kapusty na ręcznej szatkownicy. W czasie zajęć dzieci degustowały świeżą, poszatkowaną kapustę oraz zdrową, kiszoną kapustę z marchewką. W przerwie uczniowie otrzymali poczęstunek: pyszny chleb ze smalcem lub dżemem oraz herbatkę.

W drugiej części zajęć odbyły się warsztaty artystyczne na temat darów jesieni. Dzieci wzięły udział w inscenizacji wiersza oraz zajęciach plastycznych.

Lekcja "Kiszenie kapusty" rozszerzyła wiadomości drugoklasistów z zakresu przechowywania owoców i warzyw oraz ich wartości odżywczych.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał czasopismo "Bajtel", jako podsumowanie zdobytej wiedzy. Ciekawostką było to, że nauczycielki prowadzące zajęcia posługiwały się gwarą, co dla większości dzieci było pierwszym zetknięciem się z innym sposobem mówienia.

Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły zadowolone.

Żory 2013 Żory 2013 Żory 2013 Żory 2013 Żory 2013 Żory 2013 Żory 2013 Żory 2013